Lektor kurzů

Jmenuji se David Vít a jsem lektor, kreslíř, grafik, příležitostný hudebník a autor blogu www.davidblog.cz David-foto

Vystudoval jsem Střední odbornou školu výtvarnou v Praze, obor propagační výtvarnictví. Následně jsem studoval Pedagogickou fakultu v Plzni, obor český jazyk-výtvarná výchova a Filozofickou fakultu v Praze, obor český jazyk – historie. Několik let jsem vyučoval na gymnáziu v Praze 5, působil v soukromém rádiu a České televizi jako redaktor a moderátor a od druhé poloviny 90.let jsem se začal soustavněji zabývat vzděláváním dospělých a rozvojem jejich kreativity.

Absolvoval jsem dvouleté studium grafologie, kurzy projektivních metod – kresby stromu a postavy, a pětiletý sebezkušenostní výcvik psychoterapie (Pražská vysoká škola psychosociální). Od roku 2008 se věnuji grafickému designu prezentaci v PowerPointu a od roku 2010 kreslení pravou mozkovou hemisférou inspirovaném přístupem a metodou dr.Betty Edwards.

Mám rád komiksy – v 90.letech jsem společně s přítelem Ondřejem Műllerem vytvořil a vydával příběhy doktora Cronina (vycházely v týdeníku Ahoj na sobotu), ilustroval jsem sci-fi povídky a především jsem se věnoval kresbě. V poslední době mě hodně zajímá práce v grafických programech CorelDraw a Adobe Photoshop, grafický design, typografie a samozřejmě komiks.

Těším se na osobní setkání s vámi a vzájemné inspirace!

Ukázky mých prací najdete v MÉ GALERII.