Otázky a odpovědi

„Na kurz nemůžu, protože vůbec neumím kreslit.“

A proč ne? Je snad pro vás překážkou, když se chcete něco naučit, že to neumíte? Proto snad na kurz chcete!? A věřte, že kreslení pravou mozkovou hemisférou není disciplína, kde se hodnotí výkon. Jde jen a jen o váš dobrý pocit. Právě proto byste na kurz měl/a jít!

 

„Kreslení je jenom pro talentované.“

Talent je možná nutný pro špičková díla, ovšem kreslit se může naučit každý a nakonec nikdy nevíte, jestli v sobě nějaký talent neodhalíte. Pokud to všem nezkusíte. A konec konců, kreslení je i dobrá forma odpočinku a relaxace a umožní vám dívat se na věci kolem vás jinak. Nevšedně.

 

„Budu potřebovat na kreslení spoustu věcí.“

Ke kreslení nepotřebujete nic nákladného – stačí tužka, papír, podložka. A modelů máte kolem sebe víc než dost.

 

„Kreslení je pěkné, ale já raději maluji barvami.“

Kreslení je základ – „kostra“ pro další práci s barvou.

 

„Kreslit už trochu umím, kreslení mě dost baví, mám to jako koníček. Nebudu se na kurzu nudit?“

Z kurzu si každý vezme to, co potřebuje. Pro zručnější kreslíře je stejně užitečný jako pro začátečníky.

 

„Pracuji na manažerské pozici, kreslení mě docela zajímá, ale jinak v tom nevidím pro sebe žádný větší smysl.“

Kreslení není o technickém cvičení rukou, ale především o vnímání. Umožní vám vidět další souvislosti a inspirativní zdroje tam, kde byste je jinak nehledali. A to v soukromém životě i v businessu.

 

„Není umění kreslit jen šikovnost rukou?“

Kreslení není o žádné speciální dovednosti rukou určené pouze hrstce vyvolených. Pokud nemáte nějakou vrozenou či jinou vadu a jste schopni normálně psát, budete schopni i kreslit. Kreslení je záležitostí vašeho mozku a vnímání. Práce rukou přichází až následně.

 

„Dobře, naučím se nějak kreslit, a co z toho?“

Kreslení je hlavně tvůrčí práce. Umožní vám vidět a vnímat vaše prostředí jinak a možná si uvědomíte, co všechno svět kolem nás nabízí. Ovšem je to také o vaší motivaci. Kreslení vás musí především bavit. Kromě dobrého pocitu a větší citlivosti ve vašem vnímání za to pravděpodobně žádné peníze či jiný typ výdělku nedostanete. Pokud je to pro vás málo, měl/a byste se poohlédnout po jiném kurzu.